Võidupüha 2019

 

Foto: Erlich Lõwi (Walgus)

Võidupüha on Eesti riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. Sellega tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919 ja see on ka "eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäev, meenutamaks Lembitu päevil alanud lakkamatut võitlust eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest." (Eesti Vabariigi valitsuse otsusest 1934).

 

Nimekleebistega joogitopsid

 

Kõige vahvamad projektid meie töös on seotud lastega. Üheks neist oli möödunud suvel sündinud beebide nime ja sünnikuu kleebistega personaliseeritud joogitopsid “Juunibeebid 2018”. Valge UV-trükk läbipaistval PVC kleebisel, matt laminaat ja plotteriga erikujuliseks lõikamine.

Munchkin Miracle 207 ml joogitopside 360-kraadine serv võimaldab juua topsi igast küljest. Laps saab juua nagu tavapärasest tassist, mis aitab lapse suus olevatel lihastel normaalselt areneda.

Tops tila- ja nokavaba disain on hea hammastele, lihtne kasutada ning hõlbustab päris tassist joomisele üleminekut. Lekkekindel ventiil sulgub automaatselt, kui laps lõpetab joomise. Munchkin Miracle 360° võitis hõbeda aastal 2016 Mother & Baby Awards auhinnagalal “Best Feeding Product for Weaning” kategoorias.

Kleebiste tellimiseks saada meile kiri aadressil info@walgus.ee või kasuta kodulehel olevat kontaktivormi. Vaata lisaks: reklaamtrükised.

 

Fotokursus Valga Gümnaasiumis

 

3.–7. juunini 2019 toimus Valga Gümnaasiumis valikkursuste nädal, kus üheks kursuseks oli fotograafia. Walguse esindajana juhendas kursust Reio Raudheiding.

1. sissejuhatava päeva sisuks oli kaamera üldine tundmaõppimine. Pärast teoreetiliste teadmiste omandamist said õpilased proovida kätt oma kooli ja selle ümbrust pildistades.

2. päev keskendus portreefotograafiale. Päeva teoreetiline pool andis nii Eesti kui muu maailma portreefotograafide loomingu näitel juhtnööre, millele pöörata tähelepanu valguse, kaameraseadete, poosi ja kadreeringu osas. Valga Säde pargis said õpilased üksteist vastastikku pildistades katsetada erinevaid viise, kuidas inimest pildile jäädvustada.

3. päeva märksõnaks oli tänavafotograafia – igapäevaelu dokumenteerimine avalikus ruumis. Liikusime mööda Valga kesklinna, kus õpilased pidid linnapildist otsima värve, mida kaadrisse püüda.

4. päeval said õpilased ülevaate pika säriajaga pildistamise põhitõdedest ning proovida ise fototöötlust programmis Adobe Lightroom.

Pika säritusega tehtud valgusmaalingud on näha siin:

5. päeva keskmes olid varjud ehk valguse puudumine. See viis fookuse tagasi fotograafia põhialustele ning õpilastel oli ülesanne leida nii koolimajast kui tänavalt huvitavaid varjude mänge.

Nädala lõpus valis iga õpilane välja oma parima foto kursusel tehtud fotode seast:

Walguse kollektiiviga on meil väga hea meel, et Valga Gümnaasium andis meile võimaluse oma teadmisi fotograafiast gümnasistidega jagada.

Kuna valdkond on avar, siis nädalaga loomulikult kõike käsitleda ei jõua, kuid loodetavasti oli see üldine sissejuhatus piisav, et inspireerida õpilasi ka iseseisvalt rohkem kaamerat kätte võtma ja fotograafiaga tegelema. Ootame huviga uusi kohtumisi toreda koolirahvaga ja positiivne tagasiside innustab kursust järgnevatelgi aastatel kordama.

Kui soovite oma ettevõttes või koolis korraldada huvikursust fotograafia, videograafia, graafilise disaini või trükitehnikate alal, saatke meil aadressil info@walgus.ee või kasutage kodulehel olevat kontaktivormi.

 

Video: New Baltic Hospitality Forum 2019

 

Klient: Baltic Hospitality & Retail Systems OÜ / Ettevõtluse Arendamise SA

4.–5. aprillil 2019 toimus Tallinnas esimene Baltimaade külalislahkusmajandusele suunatud konverents, mille keskmes olid hotellid. Poolteist päeva kestev üritus New Baltic Hospitality Forum hõlmas endas juhtivate ekspertide esinemisi, samuti paneeldiskussioone ning aruteluvõimalusi.

Üritus toimus Tallinnas, Rotermanni kvartalis, kus maailmatasemel esinejad jagasid oma kogemusi ning motiveerisid kõiki külalislahkuse sektoris töötavaid inimesi.

Sündmuse videokokkuvõtte ning ettekannete videote jäädvustamine: Walgus. Vaata lisaks: videoteenused.

The inaugural edition of the New Baltic Hospitality Forum brought together hotel professionals from 13 countries. The one and a half day event encompassed keynote talks and sessions from leading experts as well as panel discussions and opportunities for debate.

Hosted in the Rotermann Quarter of Tallinn, the world-class speakers shared their experiences and motivated those working in the hospitality sector.

An after movie and lecture videos of the speakers were created by Walgus.

 

TMW 2019: Metal Lava @ Roheline Saal (30.03.2019)

 

Laupäeval, 30. märtsil 2019 tõi Eesti üks aktiivsemaid agentuure Damn.Loud Agency TMW 2019 raames Tallinna Telliskivi Rohelise Saali lavalaudadele Euroopa raskemuusika paremiku. Sündmus Facebookis. Sündmus Rada7.ee lehel.

Fotod: Ake Heiman (Walgus)

Kannabinõid on 2009. aastast tegutsev “kivihukatuse” jõuk Tallinnast. Aeglased elektrit täis riffid koos süngete häältega teispoolsusest virutavad kuulajale näkku ühe kurdistava kogemuse. Kuula YouTube’is: Kannabinõid – Riitus.

N R C S S S T (LT) on 2011. aastal moodustatud post-black metal bänd, mille nimi on vokaalideta tuletus sõnast “narcissist”. Kuula YouTube’is: N R C S S S T – Immerse Into Serenity.

Barren Womb (NOR) on noise rock duo Trondheimist. Kuula YouTube’is: Barren Womb – Crook Look.

Apey & the Pea (HUN) on 2009. aastal Budapesti südames loodud ungari sludge metal/grunge/stoner rock bänd. Kuula YouTube’is: Apey & the Pea - Black November.

Ocean Districts on instrumentaalansambel Tallinnast, mille alged tekkisid 2011. aastal. Ühe-mehe kõrvalprojektist välja kasvanud kooslus kätkeb endas mõjutusi erinevatest žanritest ja bändidest, mille ühisteks nimetajateks võiksid olla meloodia, atmosfäär, emotsioon ja dünaamika. Kuula YouTube’is: Ocean Districts – Discovery.

Pedigree on 1993. aastal loodud ning Eesti vanim ja kahtlemata tugevaim ja edukaim industriaalse kallakuga metalit või rocki mängiv grupeering, kelle muusikat võib kindlasti seostada veel stiilimääratlustega nagu post-rock, trip hop, drone, IDM, shogaze, noise, power electronics, stoner jpt. Kuula YouTube’is: Pedigree – Transform.

Zahir on Eesti rokkbänd, mis 1993. aastal alustas roki ja müraga eksperimenteerimist Tallinna Kunstiülikooli pööningu lasketiirus. Zahir on eelkõige live bänd, kriitikute hinnangul vilisev, roomav, ründav, raevukas rokk. Bändiliimete Tambet Jurno, Raul Reinupi, Maike Lond Malmborgi ja Margo Pajula arvates on see muusika lihtsalt nende idee rock’n’rollist. Kuula YouTube’is: Zahir – Nice Parking, Asshole!

MØL (DK) on taani atmospheric black/post-metal bänd. Kuula YouTube’is: MØL – Bruma.

Cumbeast (FIN) on 2005. aastal moodustatud äge deathgrind’i mängiv bänd Soome lääneranniku linnast Turust. Praeguseks on Pathologically Explicit Recordsi vahendusel välja antud kolm täispikka albumit ja neljas album „Straight Outta Sewer“ ilmus Rotten Roll Rexi alt 2016. aastal.. Kuula YouTube’is: Cumbeast - Nocturnal Disembowelment.

 

Video: Tallinn Moon Rotary Klubi Charterpidu (30.03.2019)

 

Klient: Tallinn Moon Rotary Klubi

Walguse videokokkuvõtte Tallinn Moon Rotary Klubi heategevuslikust Charterpeost, mis leidis aset 30. märtsil 2019 ja sai korraldatud koostöös Tallinn Hansa Rotary Klubi ja Viimsi Rotary Klubiga.

Viimse Reliikvia temaatikaga õhtu meelelahutusliku programmi eest vastutas Eesti Noorte Muusikaliteater. Sündmuse eesmärk oli toetada Muusikaliteatri noorte unistuse täitumist: viia nende endi loodud lavastus "Sofia" suurematele lavalaudadele.

Üritust väisas 110 inimest, esindatud olid 10 Eesti Rotary klubi ja 6 Soome Rotary klubi. Kokku koguti Eesti Noorte Muusikaliteatri toetuseks 4500 €.

Vaata lisaks: videoteenused.